Czym jest i jak działa wordpress?

WordPress to popularny system zarządzania treścią (CMS) stron internetowych. Początkowo został stworzony jako platforma do tworzenia blogów, jednak potencjał tego rozwiązania sprawił, że wordpress szybko stał się również narzędziem do zarządzania stronami internetowymi. WordPress znacznie ułatwia administrację stroną internetową, ponieważ by edytować jej treść nie jest konieczna znajomość technologi internetowych oraz języków programowania.

Czy wordpress to dobry wybór w przypadku strony internetowej dla gabinetu stomatologicznego?

Strona internetowa gabinetu stomatologicznego może spełniać różne funkcję, od prostej strony wizytówkowej na której znajdują się podstawowe podstrony wraz z danymi kontaktowymi. Ale również może być nastawiona na realizację konkretnych celów np: rezerwację wizyt online czy informowanie o aktualnych promocjach. W tym drugim przypadku strona musi zostać wzbogacona o zaawansowane funkcjonalności umożliwiające np: rezerwację wizyt. Jeszcze kilka lat wstecz by posiadać na stronię taką funkcjonalność właściciele witryn byli zmuszeni płacić firmom informatycznym za dedykowane rozwiązania. Jednak wzrost popytu na tego typu funkcjonalności sprawił, że dziś już nie ma takiej potrzeby. Rozszerzenia takie jak rezerwacje wizyt, aktualne promocje są dostępne jako gotowe, sprawdzone dodatki do WORDPRESS tzw. Wtyczki. Dzięki łatwej dostępności do tego typu rozwiązań, stały się one prostsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Ze względu na wielu użytkowników - support i wiedza na temat wybranej wtyczki są zdecydowanie bardziej dostępne

Zalety posiadania strony www wordpress

1. Prosty panel administracyjny

Do zalet posiadania strony opartej o wordpress bez wątpienia możemy zaliczyć prostotę i intuicyjność którą oferują panel administracyjny wordpressa.  Jest to wynikiem wielu aktualizacji oraz zmian które na przestrzeni lat przechodził ten system zarządzania treścią, duży wkład w jego rozwój miały sugestię użytkowników co do tego jak powinien ten panel wyglądać, by był jak najwygodniejszy w użytkowaniu. Dzięki temu, dziś nawet laik po krótkim instruktażu nie powinien mieć problemu z dodaniem nowej aktualności, czy obsługą panelu wordpressa.

2. Rezerwacje wizyt

Wielu stomatologów idąc za duchem czasu udostępnia na stronach internetowych swoich gabinetów możliwość rezerwacji wizyt. W przypadku wordpressa wdrożenie takiego rozwiązania jest o wiele prostsze i tańsze, niż w przypadku dedykowanych stron internetowych. Dzieję się tak dlatego, że wordpress oferuję wiele sprawdzonych przez tysiące użytkowników wtyczek (rozszerzeń), które na bieżąco są aktualizowane przez ich twórców co przekłada się na ich stabilność, i sprawia że rozszerzenia do wordpressa tak szybko się nie starzeją (czasami nawet w ogóle). Dedykowane rozwiązania w tym przypadku niestety stają się nieaktualne, a by dostosować je do aktualnych standardów trzeba często uiścić opłatę firmie informatycznej za ich aktualizację, co w przypadku wordpressa jest znacznie mniej problematyczne, wystarczy kliknąć w opcję - aktualizuj. Istnieje również możliwość dołączenia do strony postawionej na wordpressie zewnętrznych aplikacji i programów do rezerwacji wizyt w gabinecie stomatologicznym

2. WordPress i synchronizacja z innymi programami dla stomatologów

Jeśli korzystasz z zewnętrznych programów w swoim gabinecie, w większości przypadków możliwa jest ich synchronizacja ze stroną internetową opartą na wordpress, jest to na tyle popularna platforma do tworzenia stron internetowych, że większość firm oferujących oprogramowanie medyczne, nie zapomina o uwzględnieniu możliwości połączenia ich programu z wordpressem.

3. Możliwość samodzielnej edycji treści

WordPress daje możliwość edycji tekstów na stronię poprzez prosty edytor wizualny, co oznacza, że by z niego korzystać nie jest konieczna znajomość technologi internetowych. Więc na stronie gabinetu stomatologicznego opartej o wordpress w łatwy sposób można dokonać zmian tekstów, zmian w ofercie, czy dodać informację o nowej promocji, bez konieczności zlecania tych czynności firmie informatycznej. Korzystanie z edytora tekstów wordpress jest bardzo wygodne, ponieważ zmiany możemy wprowadzić w dowolnym momencie, i wystarczy do tego komputer lub telefon oraz dostęp do internetu.

4. Mobilny dostęp do strony www gabinetu stomatologicznego

Dla zwolenników urządzeń mobilnych wordpress również wygląda przyjaźnie, ponieważ panel do zarządzania stroną internetową gabinetu stomatologicznego jest dostosowany do ekranu każdego telefonu czy tableta. Mówiąc bardziej fachowo, jest responsywny, co oznacza, że dostosowuję się do ekranu na którym w danym momencie jest wyświetlany. Więc w przypadku gdy znajdujesz się w sytuacji w której musisz pilnie dokonać zmian na stronie www, a nie masz dostępu do komputera, to możesz dokonać niezbędnych zmian ze swojego smartfona, wygodnie prawda?

5. Możliwość rozbudowy strony www niskim kosztem korzystając z wtyczek wordpress

Swoje funkcjonalności strony internetowe zainstalowane na wordpressie w głównej mierze zawdzieczają wtyczką. Wtyczki to gotowe rozszerzenia które można pobrać z biblioteki / repozytorium wordpress. Znajdują się w nim zarówno darmowe, jak i płatne wtyczki. Każdy właściciel gabinetu stomatologicznego wie, że co kilka lat zachodzi potrzeba odświeżenia i przeprojektowania strony internetowej. Korzystając z wordpress-owych wtyczek niskim nakładem pracy, a co za tym idzie niskim kosztem, można dodać na stronię nowe narzędzia i funkcjonalności. Samo pobranie i instalacja wtyczek wordpress to proste zadanie i każdy powinien sobie  z nim poradzić. Jednak odpowiednia konfiguracja dodatku wymaga często chociażby podstawowej wiedzy informatycznej. Jednak nawet jeśli właściciel gabinetu stomatologicznego zleci to zadanie firmie informatycznej, zapłaci znacznie mniej, ponieważ odpowiednie skonfigurowanie rozszerzenia do wordpressa wymaga mniejszego nakładu pracy niż rozbudowa dedykowanego rozwiązania na stronie internetowej.

5. Regularne aktualizację oraz bezpieczeństwo 

Aktualizacja komponentów stron internetowych opartych na wordpressie to bardzo prosta sprawa, właściwie wystarczy kilka kliknięć by zainstalować nowe aktualizację. Większość z twórców rozszerzeń udostępnia regularne aktualizację, które można za darmo zainstalować. W tych aktualizacjach zazwyczaj prócz zmian technicznych, wtyczki zabezpieczane są przed nowymi internetowymi zagrożeniami. To sprawia, że strony internetowe oparte o wordpress stają się bezpieczne i odporne na wirusy, mallware oraz ataki hakerskie.

6. Automatyczne kopie zapasowe w wordpress

Wśród wordpressowych dodatkowych można znaleźć takie dzięki którym w prosty sposób można samodzielnie wykonać kopię zapasową strony internetowej (np. wtyczka duplicator). Ale nawet i takie które po odpowiedniej konfiguracji będą same tworzyć kopię zapasowe twojej strony internetowej we wskazanych odstępach czasowych.

Dlaczego warto powierzyć zaprojektowanie strony na wordpress profesjonalnej firmie informatycznej?

Nawet laik z podstawową wiedzą informatyczną jest w stanie stworzyć na wordpressie ładnie wyglądającą stronę internetową. Jednak by osiągnąć taki efekt bez znajomości html i css, będzie konieczne użyciu wielu wtyczek, a taki stan rzeczy negatywnie wpływa na szybkość strony. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty gotowych, płatnych motywów do wordpress które często mimo swojego profesjonalnego projektu graficznego, nie są dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO. Biorąc pod uwagę jaką wagę wyszukiwarki internetowe (głównie GOOGLE) przywiązują do szybkości działania stron, nie można zaniedbać tego aspektu. Wyszukiwarka google każdego dnia analizuję strony internetowe, te które działają wolno osiągają niższe pozycje w  wynikach wyszukiwania, niż te które są szybkie i działają bez zarzutu. Odpowiednia optymalizacja strony internetowej która pozytywnie wpłynie szybkość i pozycjonowanie witryny obejmuję szereg działań które wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu technologi internetowych i warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Pozorna oszczędność wynikająca z samodzielnych prób optymalizacji strony internetowej może przełożyć się na to, że finalnie nikt na naszą stronę nie trafi, ponieważ będzie zbyt daleko w wynikach wyszukiwania google.

 

Interesuję cię optymalizacja lub zaprojektowanie strony internetowej gabinetu stomatologicznego

Sprawdź również cennik stron www

Strona www gabinetu stomatologicznego oparta o WORDPRESS – Czy warto?

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *